Ekonomi

ASKON Başkanı Orhan Aydın: İş dünyası adına tek haneli enflasyon hedefine olan inancımız arttı.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, 2023 2. Dönem ekonomi İstişare Toplantısı ile ilgili olarak ortak akıl ve istişareler sonucunda yol haritasının ne olması gerektiğinin ortaya çıktığını belirterek, “İş dünyası adına tek haneli enflasyon hedefine olan inancımızı artırdık.” söz konusu.

ASKON Başkanı Orhan Aydın, Ticaret Bakanlığı ev sahipliğinde Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında gerçekleştirilen Ekonomi ve İstişare Toplantısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Toplantıda enflasyonla mücadele konusunu tüm taraflarla ele aldıklarını ve iş dünyası olarak görüş ve önerilerini sunma fırsatı bulduklarını ifade eden Aydın, “İstişarelerde ele aldığımız konuların ardından tek yürek olmaya olan inancımız tam oldu. -haneli enflasyon hedefi yükseltildi.” terimleri kullandı.

Orhan Aydın dedi ki:

“Türkiye olarak mevcut ekonomik koşullarda artılarımızı ve eksilerimizi masaya yatırdık. Çaba konusunda özellikle enflasyon konusunda görüş ve önerilerimizi sunduk. Ortak noktamız müreffeh ve büyüyen bir Türkiye oldu. Geldiğimiz noktada Türkiye sabırla, ısrarla çabalamak ve hedefe yürümek ortak görüşümüz haline geldi.”Her bölümde görüşlerimizi ve önerilerimizi sunduk. Hem siyasi hem de teknik olarak tüm belirsizliklerin ortadan kaldırılmasına ve öngörülebilirliğin güçlendirilmesine özellikle vurgu yaptık. Enflasyonla mücadelede arzı artıracak girdi maliyetlerinin ve aracılık maliyetlerinin düşürülmesi konusunda mutabık kaldık.”

Toplantıda cari açığa dikkat çekerek kamu ve özel sektör olarak yurtiçi tasarruf tedbirlerinin artırılması konusunu yinelediklerini kaydeden Aydın, “Kamuda vergiden tasarrufa her yönüyle enflasyonla mücadeleyi görüştük. sektör, kira maliyetlerinden gıdadaki fahiş zamlara kadar “Olması gerekenler ortaya çıktı. Tek haneli enflasyon için iş dünyasının adına inancımız arttı. Ortak akıl ve istişare ile aşamayacağımız hiçbir sorun yoktur. Sabır ve doğru politikalarla bu şiddetli süreçleri hep birlikte aşacağız.” ifadelerini kullandı.

haber-viransehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu