Haber

Dünya Bankası Türkiye’ye 1,78 milyar dolar destek verecek

Dünya Bankası, Maraş’ta meydana gelen ve 10 şehirde büyük yıkıma neden olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Türkiye’ye 1 milyar 780 milyon dolarlık kaynak sağlayacağını açıkladı.

Bankadan yapılan açıklamada, felaketin boyutunu ortaya koymak ve kurtarma ve inşaat takviyesi için öncelikli alanları belirlemek için hızlı bir hasar değerlendirmesi başlatıldı.

Açıklamada, deprem ve artçı sarsıntılar sonrası kurtarma ve kurtarma çalışmalarına destek amacıyla 1 milyar 780 milyon dolar sağlanacağı belirtildi.

Bankadan yapılan açıklamada depremlerden etkilenen insanlara destek için 1 milyar dolar hazırlandığı belirtildi.

Açıklamada, Türkiye’de mevcut 2 proje kapsamında Kuralla İlgili Acil Müdahale Bileşenleri (CERC) aracılığıyla ilk etapta 780 milyon dolarlık yardım sağlandığı belirtilirken, yardımın kullanılacağı vurgulandı. belediye düzeyinde temel altyapıyı yeniden inşa etmek.

Dünya Bankası Küme Lideri David Malpass, “Banka olarak, acil yardıma ek olarak sahadaki acil ve büyük ihtiyaçlara ilişkin hızlı bir değerlendirme hazırlıyoruz. Bu değerlendirme, operasyonları hazırlarken ülkenin toparlanması ve yeniden inşası için öncelikli alanları belirleyecektir. destek ihtiyaçları.”

Dünya Bankası Türkiye Ülke Müdürü Humberto Lopez, “Türkiye’nin acil ve gelecekteki ihtiyaçları çok büyük ve yardımdan yeniden inşaya kadar tüm yelpazeyi kapsıyor” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu