Haber

Ormanda çıkan yangın, arılarla dolu kovanları küle çevirdi

Ormanda çıkan yangın, arılarla dolu kovanları küle çevirdi

Paniğe neden olan ve yerleşim yerlerini tehdit eden alevler, konutlara ulaşmadan kontrol altına alındı.

ANTALYA – Antalya’da yerleşim yerlerinin yanındaki çalılık alanda çıkan yangın vatandaşlara tedirgin anlar yaşattı. Yangında 20 arı kovanı kül olurken, yanan arazinin yanındaki eve sadece birkaç metre kala alevler kontrol altına alındı.

Kepez ilçesine bağlı Ayanoğlu Mahallesi üzerinde bulunan çalılık alanda öğle saatlerinde henüz bilinmeyen nedenle birden fazla noktada yangın çıktı. Rüzgarlı havanın da etkisiyle kısa sürede yerleşim yerlerine ve seralara yaklaşan alevler, çevredeki insanlarda panik dakikalara neden oldu. Durumun 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirilmesinin ardından olay yerine çok sayıda itfaiye sevk edildi. Çevredekiler de Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerine destek için seferber oldu. Yaklaşık 20 dönümlük alanda yükselen alevler, arazinin yanında bulunan konut ve seralara sadece birkaç metre mesafede kontrol altına alındı. 20 arı kovanı imha edildi.

“Evimizden koşarak geldik”

Aynı yerde oturan ve söndürme çalışmalarına destek veren vatandaşlardan Celil Arı, “Burada 15-20 dönümlük bir alan var. Arılar yandı yazık oldu. Evdeydik koşarak söndürme çalışmalarına yardım ettik. Alevler seralara sıçramadı ama seraların önleri yandı. İtfaiye hemen gelip müdahale etti. Evler yanmadan kurtuldu. Yangın önlendi” dedi.

Aynı saatlerde Antalya’da farklı bir noktada çıkan yangın güçlükle kontrol altına alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu