Haber

Yüksek kesimlerde kar yağdı, mahsur kalan araç böyle kurtarıldı

Yüksek kesitlerde kar yağdı, mahsur kalan araç bu türlü kurtarıldı

BAYBURT – Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesinin yüksek bölümlerinde kar yağışı tesirli olmaya başladı.

Kent merkezlerinde görülen yağmur yağışı hava sıcaklığının sıfırın altına düştüğü yüksek kesitlerde kar yağışına dönüşüyor. Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü takımlarınca yapılan son değerlendirmeye nazaran, bölge genelinde hava çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur, yüksek kesitler kar yağışlı olarak geçecek. Yağışların öğlen saatlerinden sonra Ardahan etraflarında yer yer kuvvetli olacağı varsayım edilirken sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ile buzlanma ve don olayı görülecek.

Hava sıcaklığının mevsim normalleri civarında seyredeceği bölgede rüzgar güneyli taraflardan hafif, vakit zaman orta kuvvette esecek.

“Kuvvetli yağış uyarısı”

Bugün öğlen saatlerinden sonra Ardahan ve etraflarında kuvvetli yağışların olması beklendiğinden yaşanabilecek sel, su baskını, heyelan, ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

Öte yandan kar yağışının tesirli olduğu Aşkale – Bayburt kara yolu Kop Dağı güzergahında Karayolları grupları kar küreme çalışması yaparak trafikte olumsuzluk yaşanmaması için efor sarf etti.

Bayburt’un Aydıntepe ilçesine bağlı Kuşmer Yaylası’nda aracıyla kara saplanarak mahsur kalan vatandaşın yardımına da AFAD ve jandarma yetişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu