Ekonomi

Ethereum yöneticisi güvenlik tartışmalarının ortasında gizlilik taktiklerini savunuyor

NEW YORK – Araştırmacı Bay Huber’in dijital platformda yakın zamanda yaptığı bir karışıklık, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in aldatıcı uygulamalar suçlamasıyla yanlış tanımlanmasına yol açtı. Bunun yerine, “Ethereum: Bazı Ekonomik Konular” başlıklı bir ses klibinde ortaya çıktığı gibi, Ethereum’daki büyük ölçekli yatırımları kamuoyunda paniğe yol açmadan yönetmek için birden fazla takma ad kullanması tavsiye edilen kişi Joseph Lubin’di.

Ethereum’a bağlı Christoph Jentzsch, çeşitli hesapların kullanımı yoluyla yatırımcı gizliliğini koruyor. Ethereum’un İlk satış döneminde bunun yaygın ve şeffaf bir uygulama olduğunu vurgulayarak iddialara hızla karşı çıktı. O zamanlar Ethereum’un bir menkul kıymetten ziyade bir emtia olarak pazarlandığına dikkat çekti. Bu açıklama, kripto para birimlerinin sınıflandırılmasına ilişkin devam eden tartışmaların ortasında geldi.

Jentzsch ayrıca ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Kurulu Başkanı Gary Gensler’in Ethereum’u bir menkul kıymet olarak sınıflandırmadığı son duruşmalara da atıfta bulundu. Bu açıklama, Ethereum’un uygulamalarını savunan ve Bay Huber’in kusurlu argümanlarının yol açtığı tartışmayı ele alan daha büyük bir argümanın parçası.

Kripto para birimlerinin menkul kıymet olarak kabul edilip edilmeyeceği konusundaki tartışmaların düzenleyici gözetim ve yatırımcıların korunması açısından önemli sonuçları vardır. Kripto topluluğu, blockchain varlıklarının gelecekteki operasyonlarını ve yasal yükümlülüklerini şekillendirebilecekleri için bu gelişmeleri yakından takip ediyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

gerzehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu